Menu
Twój Koszyk

Ekstrudery do paszy

Ekstrudery/wytłaczarki zbożowe firmy TechnoMaszBud przeznaczone są do tworzenia drobnych ziaren o konsystencji pianki, które przybierają postać pałeczek lub płatkówRośliny strączkowe zazwyczaj zawierają substancje antyodżywcze, które są dezaktywowane po przejściu przez ekstruder. Wysokie t..
8 970 zł
Bez podatku:11 033 zł
Ekstruder EGK-50 firmy TechnoMaszBud to idealny ekstruder do ziarna w Twoim gospodarstwie! Jak każdy produkowany przez nas produkt, jest to wysokiej jakości i niezawodny ekstruder do ziarna. Jest łatwy w użyciu i wykona pracę za Ciebie w mgnieniu oka. Wytłaczarka do ziarna EGK-50 oferuje proste i sk..
9 320 zł
Bez podatku:11 464 zł
Ekstruder zbożowy EGK-60 od producenta TechnoMaszBud jest przeznaczony do poprawy jakości pasz, uzyskania paszy wysokiej jakości mających na celu znaczną poprawę wzrostu zwierząt i zwiększenia ilości produkowanego mleka.Ekstruder przerobi ziarno w spienioną masę w postaci małych paluszków lub pł..
10 500 zł
Bez podatku:12 915 zł
Ekstruder zbożowy EGK-100 od producenta TechnoMaszBud jest przeznaczony do poprawy jakości pasz, uzyskania paszy wysokiej jakości mających na celu znaczną poprawę wzrostu zwierząt i zwiększenia ilości produkowanego mleka.Ekstruder przerobi ziarno w spienioną masę w postaci małych paluszków lub p..
16 360 zł
Bez podatku:20 123 zł
Ekstruder zbożowy EGK-150 od producenta TechnoMaszBud jest przeznaczony do poprawy jakości pasz, uzyskania paszy wysokiej jakości mających na celu znaczną poprawę wzrostu zwierząt i zwiększenia ilości produkowanego mleka.Ekstruder przerobi ziarno w spienioną masę w postaci małych paluszków lub p..
17 610 zł
Bez podatku:21 660 zł
Ekstruder zbożowy EGK-200 od producenta TechnoMaszBud jest przeznaczony do poprawy jakości pasz, uzyskania paszy wysokiej jakości mających na celu znaczną poprawę wzrostu zwierząt i zwiększenia ilości produkowanego mleka.Ekstruder przerobi ziarno w spienioną masę w postaci małych paluszków lub p..
20 970 zł
Bez podatku:25 793 zł
Ekstruder zbożowy EGK-350 od producenta TechnoMaszBud jest przeznaczony do poprawy jakości pasz, uzyskania paszy wysokiej jakości mających na celu znaczną poprawę wzrostu zwierząt i zwiększenia ilości produkowanego mleka.Ekstruder przerobi ziarno w spienioną masę w postaci małych paluszków lub p..
28 730 zł
Bez podatku:35 338 zł
Wyświetlono: 1 do 7 z 7 (1 stron)

Żywienie zwierząt staje się bardziej efektywne, łatwiejsze i bezpieczniejsze dla samej hodowli pod warunkiem zastosowania nowoczesnych rozwiązań, takich jak prezentowane w tej kategorii ekstrudery do paszy. Urządzeń tych nie powinno zabraknąć w nowoczesnych gospodarstwach rolnych, zarówno tych prowadzących hodowlę na skalę przemysłową, jak i produkujących na własne potrzeby. W naszej ofercie dostępne są nowoczesne, wydajne i proste w obsłudze urządzenia, których jakość oraz funkcjonalność odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

Jak działają ekstrudery do produkcji paszy?

Prosta eksploatacja oferowanych urządzeń oraz ich niska awaryjność wynikają nie tylko z wysokiej jakości wykonania, ale także z nieskomplikowanej zasady działania ekstruderów paszowych. Ziarno, które ma zostać przerobione na płatki lub paluszki, wsypuje się do części roboczej urządzenia, gdzie surowiec najpierw ulega rozdrobnieniu, a następnie poddawany jest obróbce cieplnej. W wyniku tego procesu, realizowanego pod wysokim ciśnieniem, uzyskiwane jest powiększone i spienione ziarno, o łatwej przyswajalności oraz wysokiej zawartości składników odżywczych.

Jakie są zalety wykorzystania ekstrudera zbożowego?

Dostępne w tej kategorii ekstrudery do paszy pozwalają uzyskać przyswajalność pokarmy na poziomie 90% – nieosiągalną dla żadnych innych metod produkcji. Zaawansowana obróbka cieplna umożliwia skuteczną eliminację drobnoustrojów, które mogłyby stać się przyczyną licznych chorób. Jednocześnie, ekstruder paszowy pozwala przemieniać ciężkie składniki w łatwo przyswajalne węglowodany, dzięki czemu cała energia pożytkowana jest na bezpieczny i efektywny przyrost masy ciała, bez jej strat na trawienie.

Jakie ekstrudery do paszy proponujemy?

Nasza oferta została skomponowana w taki sposób, aby odpowiadała na potrzeby zarówno małych i średnich gospodarstw, jak i hodowli przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie priorytetem jest dostarczenie dużych ilości pełnowartościowego ziarna w krótkim czasie i przy niskich nakładach finansowych, proponujemy duże ekstrudery do produkcji paszy typu EGK-200 oraz EKG-350.

W przypadku mniejszych gospodarstw, produkujących na własne potrzeby lub prowadzących sprzedaż na niewielką skalę, znacznie lepszym rozwiązaniem będą ekonomiczne ekstrudery do paszy EGK-100 oraz EGK-150, o wydajności produkcyjnej od 100 do 150 kg paszy na godzinę.

Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając ekstrudery do produkcji paszy i jak dopasować odpowiedni model do specyfiki gospodarstwa, rodzaju hodowli oraz własnych potrzeb.

Ekstrudery firmy TMBPolska przeznaczone są do przetwarzania całych ziaren na spienione pałeczki lub płatki. W procesie ekstruzji zachodzą głębokie zmiany w strukturze składników odżywczych: skrobia rozkłada się na cukry proste, białka ulegają denaturacji, w roślinach strączkowych dezaktywowane są substancje przeciwodżywcze, a szkodliwa mikroflora jest dezynfekowana. Oznacza to, że składniki odżywcze zawarte w pałeczkach lub płatkach stają się znacznie łatwiej wchłaniane przez organizm zwierzątek. Aminokwasy i witaminy nie ulegają zniszczeniu ze względu na krótki czas trwania procesu, który przyczynia się do 90% asymilacji w organizmie zwierząt. To ułatwia przechowywanie i transport gotowych produktów, ponieważ nie złuszczają się i nie pylą.