Perfekcyjnie odmierzone ilości produktów, starannie zabezpieczonych w szczelnych opakowaniach – pakowanie materiałów sypkich w celu sprostania wymogom sprzedaży może być prawdziwym wyzwaniem. Jak nietrudno się domyślać, ręczne przygotowywanie tysięcy paczek, które każdego dnia opuszczają magazyn, byłoby skrajnie nieefektywne, dlatego z pomocą przedsiębiorcom przychodzą zaawansowane technologicznie maszyny pakujące. Z czego powinna składać się linia do pakowania materiałów sypkich?

 

Pakowanie towarów sypkich – jak zwiększyć wydajność?

Ważenie oraz workowanie sypkich materiałów, takich jak mąka, cukier czy sól, ale również piasek, cement czy zaprawy budowlane, to złożony i wymagający niezwykłej powtarzalności proces. Długotrwała ekspozycja na niektóre substancje może w sposób szkodliwy oddziaływać na zdrowie, co dodatkowo nie sprzyja pakowaniu takich produktów przez ludzi. Rozwiązaniem, które pozwala rozwiązać ten problem, a przy tym znacznie zwiększa wydajność produkcji, są wysokiej klasy maszyny do pakowania, takie jak wagopakowarki oraz wagoworkownice, wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach, zajmujących się wprowadzaniem na rynek produktów o konsystencji proszku.

 

Profesjonalne linie pakujące

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego zakładu produkującego oraz dystrybuującego wymienione produkty jest linia do pakowania materiałów sypkich. Znajduje ona zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – od branży spożywczej, poprzez farmaceutyczną i kosmetyczną, aż po produkcję materiałów budowlanych, chemii gospodarczej czy nawozów. Odpowiednio zaprojektowana, złożona z niezawodnych i wydajnych maszyn linia pakująca rozwiązuje szereg problemów, związanych z precyzyjnym dozowaniem produktów oraz ich właściwym zabezpieczaniem.

 

Wagopakowarki i wagoworkownice – wydajne pakowanie materiałów sypkich

Jednym z podstawowych urządzeń, bez którego nie mogłyby funkcjonować profesjonalne linie pakujące, są wagopakowarki. Tego rodzaju sprzęt doskonale sprawdza się przy napełnianiu woreczków, paczek oraz innych opakowań materiałami o drobnej konsystencji, takich jak np.: ryż, kasza, cukier puder czy płatki owsiane. Jak wskazuje nazwa, maszyna jednocześnie odpowiada za odważanie odpowiedniej ilości produktu oraz za napełnianie opakowań. Cały proces przebiega w trybie półautomatycznym i wykorzystuje woreczki oraz otwarte pojemniki, które po zakończeniu pakowania są zszywane lub lutowane przez specjalne maszyny.

Alternatywą dla wagopakowarek są wagoworkownice, które wyróżniają się wyższą wydajnością i doskonale sprawdzają się przy napełnianiu większych opakowań. Urządzenia te z reguły charakteryzuje szeroki zakres ważenia oraz możliwość szybkiego napełniania worków. Z użytkowego punktu widzenia ważne jest to, by wagoworkownica wykonana była z trwałych materiałów, dzięki czemu pakowanie materiałów sypkich takich jak piasek, cement czy rozmaite kruszywa będzie przebiegało sprawnie i bez ryzyka uszkodzenia podzespołów.

 

Profesjonalne maszyny pakujące i ich zalety

Wiedząc już, które maszyny do pakowania powinny znaleźć się na wyposażeniu linii pakujących, warto poznać szeroką gamę korzyści, płynących z wyboru profesjonalnej wagoworkownicy czy wagopakowarki. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety ich zastosowania!

Uniwersalność

Współczesne maszyny umożliwiające pakowanie towarów sypkich to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Z uwagi na zaawansowaną konstrukcję oraz szereg możliwości, wiele z nich można wykorzystać do napełniania opakowań z różnego rodzaju produktami. Dzięki temu nawet prowadząc wielokierunkowy zakład produkcyjny, nie trzeba inwestować w osobne maszyny do pakowania poszczególnych produktów.

Automatyzacja procesu pakowania

Przy zastosowaniu maszyn pakujących cały proces przebiega w sposób półautomatyczny, co znacząco podnosi wydajność pracy. Dzięki wagopakowarkom zakład przemysłowy może dostarczyć więcej asortymentu w krótszym czasie, odpowiadając na potrzeby większej liczby kontrahentów i pomnażając swoje zyski.

Dopasowanie do potrzeb

Szeroka gama dostępnych urządzeń pozwala firmom wyposażać linie pakujące zarówno w sprzęty idealnie dopasowane do konkretnego produktu, jak i w urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu.

Wydajność

W zależności od wybranego modelu oraz specyfikacji technicznej dostępne na rynku wagopakowarki i wagoworkownice umożliwiają szybkie napełnianie dużych ilości opakowań. Jednocześnie przedsiębiorca może wybrać maszynę pakującą o pojemności zbiornika od 125 do nawet 1000 litrów, perfekcyjnie dopasowując wydajność urządzenia do aktualnego zapotrzebowania firmy.

 

Linia do pakowania materiałów sypkich – gdzie szukać niezawodnych rozwiązań?

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie maszyn pakowanie towarów sypkich staje się prostsze i znacznie bardziej wydajne. W TechnoMaszBud Polska oferujemy szeroką gamę urządzeń pakujących, zaprojektowanych z myślą o maksymalnym usprawnieniu logistyki produktowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą oraz do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących konkretnych modeli.