Menu
Twój Koszyk

Prasy ślimakowe

Nasza firma produkuje prasy ślimakowe o różnej mocy i wydajności. W zależności od rodzaju surowca, wielkości i mocy urządzenia, wydajność może osiągnąć 1 tony gotowego produktu na godzinę.Prasa ślimakowa jest głównym elementem linii do produkcji brykietów paliwowych i dlatego jest obecnie bardz..
59 200 zł
Bez podatku:72 816 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)

Prasa ślimakowa do brykietowania pyłu węglowego, szlamu to wysokoobrotowa, automatyczna maszyny, które przetwarzają węgiel poprzez prasowanie pyłu węglowego. To zwiększa wartość energetyczną, brykietu węglowego, ułatwia transport.

Prasa ślimakowa – sprawdzony sposób na szybką i wydajną produkcję

Dostępne w naszej ofercie prasy ślimakowe w pełni odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Zróżnicowana moc oraz wydajność urządzeń marki TechnoMaszBud to gwarancja maksymalnego dopasowania parametrów roboczych, w tym wydajności, która w największych modelach może osiągnąć 1 tonę gotowego produktu na godzinę.

Zastosowanie pras ślimakowych

Naturalnym zastosowaniem tego rodzaju urządzeń jest brykietowanie rozmaitych materiałów, w tym paliw stałych, sprzedawanych w formie pelletów. Prasa ślimakowa to główny element wyposażenia linii technologicznych, odpowiadających za produkcję brykietu, jednak jej zastosowanie jest obecnie znacznie bardziej wszechstronne. Urządzenia, które spełniają najwyższe standardy jakości, coraz częściej znajdują się na wyposażeniu m.in. gospodarstw rolnych, branży paliwowej oraz wielu różnych gałęzi przemysłu. Niewątpliwą zaletą prasy ślimakowej, która powoduje, że sprzęt ten cieszy się obecnie tak ogromną popularnością, jest możliwość brykietowania niemal wszystkich materiałów sypkich.

Brykietowanie z dodatkami wiążącymi

Dostępne w tej kategorii urządzenia umożliwiają dodawanie w trakcie brykietowania odpowiednich dodatków wiążących, które podnoszą jakość, zwiększają wytrzymałość oraz podwyższają odporność gotowego wyrobu. Zastosowanie tego rodzaju preparatów dodatkowo rozszerza listę materiałów oraz składników, które można przetwarzać, wykorzystując prasy ślimakowe, o takie surowce, jak:

  • pył węgla drzewnego,
  • węgiel techniczny,
  • ferromangan,
  • drobiny rudy,

a także wiele innych produktów.

Prasa ślimakowa – brykietowanie bez dodatków

Jednak nawet bez zastosowania dodatkowych substancji, prasy ślimakowe TMB zapewniają niezwykle szeroki zakres zastosowań. Wydajne i niezawodne urządzenia dostępne w naszej ofercie, pozwalają na brykietowanie bez użycia dodatków takich materiałów jak m.in. pył i szlam węglowy, wapno oraz kreda, ptasie odchody, obornik zwierzęcy, lignina, czy torf. Do podstawowych zalet proponowanych przez nas urządzeń należą natomiast:

  • gwarancja zastosowania najwyższej jakości materiałów i podzespołów
  • minimalny zakres obsługi,
  • możliwość ustawienia pracy okresowej lub ciągłej,
  • bezpieczna, zwarta zabudowa,
  • łatwo dostępny serwis.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu. Służymy profesjonalnym wsparciem oraz swoim wieloletnim doświadczeniem. Z przyjemnością podpowiemy, która prasa ślimakowa sprawdzi się najlepiej w konkretnym gospodarstwie, zakładzie przemysłowym lub dowolnej, innej działalności.