Menu
Twój Koszyk

Prasy walcowe

Prasa rolkowa/walcowa do brykietowania pyłu węglowego jest szybkościową, automatyczną, ciągłą maszyną pionową, która służy do przerobienia pyłu węglowego poprzez prasowanie go w brykiet, co zwiększa wartość energetyczną, ułatwia transport i prowadzi do braku odpadów produkcyjnych.Metalowy kosz ..
98 500 zł
Bez podatku:121 155 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)

Prasy walcowe – charakterystyka i zasada działania

Mianem prasy walcowej określamy szeroki katalog produktów, z przeznaczeniem w szczególności dla sektora produkcji paliw ekologicznych i rolnictwa. W przypadku pras rolkowych do brykietowania, materiał podstawowy stanowi pozyskiwany z węgla pył, który po umieszczeniu w maszynie ulega sprasowaniu do zadanego kształtu. Prasy walcowe to urządzenia o konstrukcji pionowej, działające w trybie automatycznym. Interwencja użytkownika potrzebna jest tylko na etapie programowanie tempa pracy i umieszczania pyłu węglowego lub plastiku w leju zasypowym; chociaż w przypadku przedsiębiorstw działających na dużą skalę również ta czynność została przekazana robotyce. Prasowanie węgla lub plastików w brykiet ma ogromne znaczenie dla eliminacji odpadów produkcyjnych, a także samo w sobie stanowi oddzielną gałąź biznesową.

Zasada działania prasy walcowej bazuje na solidnej, stalowej konstrukcji, opierającej się ogromnym siłom ściskającym generowanym przez system walców w komorze roboczej. Surowce pierwotne są umieszczane w koszu zasypowym, który najczęściej przyjmuje stożkowy kształt. Stąd trafia bezpośrednio do komory prasującej. Produkty TechnoMaszBud posiadają rolki napędzane silnikiem elektrycznym i przypiętym do napędu pasowego. Moment obrotowy generują dwa silniki zewnętrzne, odpowiadające za równomierne obracanie rolek względem siebie. Same rolki spełniają jeszcze jedną kluczową funkcję. Ich powierzchnia stanowi formę wytwarzającą docelowy kształt pelletu. Ujście z komory roboczej natychmiast przechodzi w komorę odprowadzającą, wyposażoną w przenośnik taśmowy. To za jego pomocą gotowy brykiet lub kostki słomy są transportowane na zewnątrz. Sterowanie parametrami pracy odbywa się za pośrednictwem dedykowanego panelu użytkownika, umieszczonego na obudowie prasy walcowej.

Czym jest prasa walcowa do słomy i jakie funkcje oferuje?

Prasy walcowe dotyczą również maszyn rolniczych, produkujących kostki, bele lub wiązki ze słomy. Maszyny rolnicze kategoryzowane jako prasy obejmują kilka rodzajów urządzeń, różnicowanych pod względem mechanizmu prasującego. Omawiane tu rolnicze prasy walcowe kostkujące produkują kostki z siana lub słomy o niewielkiej masie, gotowe do ręcznego załadunku. Są powszechnie wykorzystywane w prywatnych gospodarstwach i firmach działających w sektorze produkcji rolnej, umożliwiając przyspieszenie prac i zwiększając bezpieczeństwo. Prasa walcowa do słomy charakteryzuje się znacznie większymi rozmiarami w porównaniu z jej brykietowym odpowiednikiem. Niektóre modele pozwalają na mocowanie do pojazdów rolniczych, co poprawia mobilność i tempo pracy na polu. Warto wspomnieć, że prasy walcowe do słomy występują również jako urządzenia belujące. Zasada ich działania opiera się na formowaniu słomy w walce o zaprogramowanym wcześniej rozmiarze lub wadze. Prasa walcowa do słomy umożliwia tworzenie zwijek o masie sięgającej nawet 1 tony.

TechMaszBud dostarcza wytrzymałych i świetnie wyposażonych pras dla rolnictwa i produkcji materiałów opałowych o wysokiej kaloryczności. Prasy walcowe występują u nas w wielu odmianach, ułatwiając tym samym dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Każdy model posiada szczegółowy opis techniczny, ukazujący jego specyfikację i dostępne funkcje. Zarówno prasy brykietowe, jak i urządzenia walcowe do słomy i siana, oferują ogromną wartość dodaną dla swoich użytkowników, umożliwiając im osiągnięcie wyższej wydajności w pracy.