Menu
Twój Koszyk

Brykieciarki

Brykieciarka / Prasa do brykietu BIOPRESS | 14 kW Brykieciarka / Prasa do brykietu BIOPRESS | 14 kW
-2 %
Brykieciarka od firmy "TechnoMaszBud" serii Biopress jest przeznaczona do produkcji brykietów paliwowych ze słomy, siana, trzciny, sitowia. Biomasa powinna być wstępnie rozdrobniona do 5cm i mieć wilgotność od 10 do 30%. Tak samo na podstawie prasy do brykietu Biopress można skompletować linię ..
44 734 zł 45 472 zł
Bez podatku:45 472 zł
Ta linia jest wyposażona w system odciągowy SO, który odciąga dym pod czas tworzenia brykietu i służy do wygodniejszej pracy na brykieciarce BIOPRESSBrykieciarka od firmy "TechnoMaszBud" serii Biopress jest przeznaczona do produkcji brykietów paliwowych ze słomy, siana, trzciny, sitowia. Biomasa pow..
40 967 zł
Bez podatku:50 389 zł
Ta linia jest wyposażona w system odciągowy SO, który odciąga dym pod czas tworzenia brykietu oraz rozdrabniacz RD-500 (11 kW) ze stołem i służy do wygodniejszej pracy na brykieciarce BIOPRESSBrykieciarka od firmy "TechnoMaszBud" serii Biopress jest przeznaczona do produkcji brykietów paliwowych ze ..
49 841 zł
Bez podatku:61 304 zł
Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)

Wspieramy rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu oraz działalność gospodarczą różnorodnych zakładów produkcyjnych. Przedstawiamy Państwu nasze niezawodne, innowacyjne, wysokiej klasy brykieciarki oraz prasy. Pozwalają na wygodne, wydajne i oszczędne wytwarzanie materiałów paliwowych z takich surowców jak:

  • słoma żytnia, pszenna, jęczmienna, owsiana, rzepakowa, kukurydziana, sojowa, ryżowa,
  • siano, suszone zioła,
  • szuwary,
  • trzcina,
  • sitowie.

Biomasa powinna osiągać wilgotność na poziomie od 10 do 30 procent. Następnie poddawana jest rozdrobnieniu do 5 centymetrów przez nasze maszyny. Proces obróbki surowców odbywa się w sposób kontrolowany i niezwykle efektywny.

Każda nasza linia do brykietu wyposażona została w solidny ślimak oraz korpus matrycy, który nagrzewa się aż do temperatury 180 stopni Celsjusza. To tutaj ma miejsce tłoczenie słomy, siana lub sieczki.

Oprócz prasy i linii oferujemy także system odciągowy, stół do sprawnego załadowania biomasy oraz rozdrabniacz.

Stawiamy na nowoczesność i ekologię

Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmuje prasa do brykietu. Zasada jej działania jest prosta. W bunkrze należy umieścić wybrany surowiec, który za pomocą mieszadła, dostarczany jest do kamery ślimaka. Tutaj dochodzi do podgrzewania i sprasowania biomasy, która następnie wydalana jest na zewnątrz w postaci gotowego wyrobu.

Nasi klienci otrzymują w ten sposób ekologiczny materiał opałowy w atrakcyjnej cenie, który stanowi alternatywę dla drewna i węgla. Służy nie tylko do ogrzewania, ale także jako miękkie podłoże.

Dzięki specjalnej konstrukcji naszych maszyn istnieje możliwość regulowania nie tylko zbitości, ale także gęstości brykietu. Linie wyposażone są w specjalny system odciągowy, który wyraźnie ogranicza emisję dymu i zapewnia komfortowe warunki podczas eksploatacji urządzenia.

Ofertę kierujemy do wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość i przystępne ceny.