Menu
Twój Koszyk

Kalibratory - chłodnice do pelletu

Kalibrator - chłodnica bębnowa KC-100 od firmy "TechnoMaszBud" jest przeznaczona do przesiewania, kalibracji i chłodzenia surowców. Kalibrator posiada motoreduktor o mocy 0,12 kW i otwory do podłączenia systemu wyciągowego. Sprzęt jest wyposażony w bęben, o różnych średnicach otworów. Na życzenie kl..
7 220 zł
Bez podatku:8 881 zł
Kalibrator - chłodnica bębnowa KC-100 od firmy "TechnoMaszBud" jest przeznaczona do przesiewania, kalibracji i chłodzenia surowców. Kalibrator posiada motoreduktor o mocy 0,12 kW i otwory do podłączenia systemu wyciągowego. Sprzęt jest wyposażony w bęben, o różnych średnicach otworów. Na życzenie kl..
10 940 zł
Bez podatku:13 456 zł
System chłodzenia pelletu SC-600 jest przeznaczony do chłodzenia peletu i granulatu. Urządzenie posiada dwa motoreduktory o mocy 0,25 kW do rozprowadzania granulek po zbiorniku i do podawania do dalszej obróbki. Działa w połączeniu z systemem wyciągowym i przenośnikiem taśmowym z wentylatorami...
54 360 zł
Bez podatku:66 863 zł
Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)

Bębnowe Kalibratory-chłodnice firmy TMBPolska przeznaczone są do wstępnego chłodzenia i przesiewania pelletu oraz materiałów różnego rodzaju. Urządzenia mogą być wyposażone w siatki o średnicy otworów od 3 do 10 mm, w zależności od frakcji surowca. Główne obszary, w których stosowane są chłodnice, to produkcja pelletu i granulowanej paszy. Ponadto sprzęt ten umożliwia przesiewanie materiałów sypkich. Kalibrator jest jednym z elementów linii do granulacji peletu LDG.

Wydajna chłodnica do pelletu i granulowanej paszy

Bębnowe kalibratory-chłodnice firmy TMBPolska przeznaczone są do wstępnego chłodzenia i przesiewania pelletu oraz materiałów innego rodzaju. Urządzenia mogą być wyposażone w siatki o średnicy otworów od 3 do 10 mm, w zależności od frakcji surowca. Główne obszary, w których stosowane są chłodnice, to produkcja pelletu i granulowanej paszy. Ponadto sprzęt ten umożliwia przesiewanie materiałów sypkich. Kalibrator jest jednym z elementów linii do granulacji peletu LDG.

Firma TechnoMaszBud Polska od lat z sukcesem projektuje i produkuje maszyny stosowane w przemyśle spożywczym, rolnym i innych branżach. Dzięki temu każda oferowana przez nas chłodnica do pelletu wyróżnia się znakomitą wydajnością i praktycznością. Do produkcji maszyn wykorzystujemy wysokiej jakości materiały i komponenty, co przekłada się na wytrzymałość i długą żywotność powstałych urządzeń. Zastosowanie innowacyjnych technologii gwarantuje świetną funkcjonalność chłodnic.

Kalibratory-chłodnice bębnowe o wszechstronnym zastosowaniu

Oferowane maszyny to nowoczesne urządzenia przeznaczone do przesiewania, kalibracji oraz chłodzenia surowców, zwłaszcza gotowych granulek po produkcji pelletu na peleciarce. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach, m.in. rolnictwie, przemyśle spożywczym i przetwórczym, ale również prywatnych gospodarstwach rolnych. Chłodnice do pelletu mogą być wykorzystywane jako samodzielne sprzęty oraz jako element linii do produkcji pelletu i granulowanych pasz firmy TMB Polska.

Kalibratory-chłodnice bębnowe wyposażyliśmy w motoreduktory o dużej mocy, co wpływa na dużą wydajność urządzeń. Sprzęt posiada także odpowiednie otwory służące do podłączenia systemu wyciągowego oraz bębny o różnych średnicach otworów. Na życzenie Klienta możemy wykonać otwory o średnicy od 3 do 10 mm, w zależności od frakcji surowca.

Zalety chłodnic do pelletu

Nowoczesny kalibrator-chłodnica to wydajny sprzęt służący do skutecznego ochłodzenia pelletu nagrzewającego się w czasie pelletowania. Dzięki niemu nie ma potrzeby długiego oczekiwania na samoczynne schłodzenie się surowca, ponieważ sprzęt robi to efektywnie w krótkim czasie. Korzystanie z chłodnicy usprawnia zatem procesy produkcyjne i znacznie skraca czas pracy.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji kalibratory-chłodnice bębnowe usuwają także okruchy i kurz z pelletu, co poprawia jakość surowca. Redukuje też konieczność dodatkowego oczyszczania materiału w maszynach innego rodzaju.

Jak działa chłodnica do pelletu?

Bębnowa chłodnica do pelletu to urządzenie o względnie prostym działaniu. Gorące granulki pelletu lub innego surowca, które wylatują z granulatora, trafiają na sito kalibracyjne bębna. Podczas obracania bębna materiał rozsypuje się cienką warstwą na jego powierzchni. W tym samym czasie przez komory chłodzące przechodzi strumień powietrza pochodzący z wentylatora. Powietrze zmniejsza wilgotność granulek, dzięki czemu ulegają one schłodzeniu. Kurz i drobny żwirek trafiają przez dolne kroćce oraz cyklon do worków.