Menu
Twój Koszyk

Gniotowniki do zboża

Gniotownik do zboża o nazwie HERKULES to element, który może znacząco wpłynąć wydajność gospodarstwa. Dzięki zastosowaniu technologii opierającej się na zgniataniu zboża, otwierasz sobie "drzwi" do produkcji paszy najwyższej jakości, która ma szereg zalet w porównaniu z tradycyjnym kruszeniem zi..
6 110 zł
Bez podatku:7 515 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)

Te maszyny są wykorzystywane w rolnictwie do mechanicznego przetwarzania ziaren takich jak pszenica, jęczmień czy owies oraz roślin strączkowych. Podstawowym zadaniem gniotowników walcowych do zboża jest rozgniatanie ziaren. Urządzenie działa na zasadzie przepuszczania surowców między dwoma obracającymi się walcami, które miażdżą je do żądanej grubości.  

Technologia jest bardziej zaawansowana niż tradycyjne metody kruszenia ziaren, zapewniając wyższy poziom strawności pasz – często przekraczający 95%, w porównaniu do około 70% dla metod konwencjonalnych. Poprawa tego parametru dzięki gniotownikom walcowym do zbożna oznacza, że więcej składników odżywczych jest dostępnych dla zwierząt, co prowadzi do lepszego wzrostu i zdrowia. 

Gniotowniki walcowe do zboża TechnoMaszBud – cechy charakterystyczne 

Nowoczesne urządzenia takie jak HERKULES nie tylko zwiększają efektywność wykorzystania pasz, ale także oferują oszczędność energii elektrycznej dzięki zoptymalizowanej konstrukcji i wykorzystaniu energooszczędnych silników. Ponadto każdy mały gniotownik do zboża ma konstrukcję, która zapewnia lepsze uszczelnienie maszyny. To bardzo ważne zarówno dla ochrony ziarna przed zanieczyszczeniem, jak i dla długotrwałego utrzymania wydajności urządzenia walcowego. 

W rolnictwie te maszyny są kluczowym elementem wyposażenia, pozwalającym na szybką i efektywną obróbkę ziarna. Sprawdzą się dla hodowców chcących poprawić jakość produkowanych pasz i jednocześnie zredukować koszty produkcji. Gwarancja na walcowe gniotowniki do zboża obejmuje zazwyczaj 12 miesięcy. Producent zapewnia więc dodatkowe wsparcie dla użytkowników tych sprzętów. 

Budowa gniotowników do zboża TechnoMaszBud 

Nasze maszyny składają się z kilku podstawowych komponentów: 

  • walców, które są głównymi elementy gniotącymi ziarno. Gniotownik walcowy do zboża HERKULES ma te komponenty ułożone w sposób poziomy. Części mogą obracać się z różnymi prędkościami. Ich powierzchnie mogą być gładkie lub żłobione, co wpływa na stopień rozgniecenia surowca; 

  • mechanizmów napędowych w postaci jednego lub więcej silników elektrycznych, które napędzają walec. W przypadku HERKULESA są to dwa silniki o mocy 0.75 kW każdy; 

  • systemu regulacji, umożliwiającego dostosowanie stopnia rozdrobnienia ziarna poprzez zmianę odstępu między walcami. Precyzyjne ustawienie przestrzeni między częściami jest kluczowe, aby dostosować maszynę do różnych rodzajów surowców i pożądanego stopnia rozgniecenia; 

  • obudowy, chroniącej komponenty maszyny oraz użytkownika. W przypadku modelu HERKULES obudowa jest szczelna, co zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń do ziarna oraz wysypom paszy z maszyny. 

Zasada działania gniotowników do paszy TechnoMaszBud 

Maszyny pracują w prosty sposób. Jako producent gniotowników do zboża dbamy o to, żeby nasze sprzęty walcowe mogły być używane przez wiele lat bez większych awarii. Dzięki nieskomplikowanej budowie ich działanie możemy opisać w 3 punktach: 

  1. Przyjęcie ziarna – surowiec jest wprowadzany do maszyny, gdzie zostaje pochwycony przez walce. 

  2. Gniotowanie – walce napędzane przez silniki elektryczne obracają się i miażdżą ziarno. Dzięki regulowanemu odstępowi między częściami można kontrolować stopień zgniecenia.

  3. Oddanie surowca w wybranych stopniu zgniecenia. 

Przed rozpoczęciem pracy gniotowników walcowych do zboża należy wyregulować odstęp pomiędzy walcami. To najważniejszy krok, który decyduje o grubości gniecionego ziarna. Podczas obróbki, surowiec jest rozdrabniany i przekształcany w formę bardziej strawną dla zwierząt. Proces ten nie tylko zwiększa strawność paszy do 95% (w porównaniu do 70% dla niegniecionego ziarna), ale także obniża zużycie energii elektrycznej dzięki wydajnej konstrukcji i zastosowaniu energooszczędnych komponentów.  

HERKULES osiąga wydajność do 150 kg/h, co jest wynikiem połączenia siły silników i efektywności konstrukcji walców.

Gniotowniki do zboża od producenta TechnoMaszBud – zastosowanie w branżach 

Nasze maszyny mają szerokie zastosowanie w wielu sektorach gospodarki. W rolnictwie, gniotowniki walcowe do zboża są niezastąpione w produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych, ponieważ poprzez zgniatanie ziarna zwiększają strawność i dostępność składników odżywczych, co jest istotne dla zdrowia
i wzrostu hodowli. W przemyśle spożywczym wykorzystywane są do produkcji płatków śniadaniowych, gdzie ziarno musi być spłaszczone. Natomiast w sektorze bioenergetycznym, zgniecione ziarno może służyć jako biomasa do wytwarzania biopaliw. Proces ten wspiera zrównoważony rozwój, wykorzystując odpady zbożowe i przyczyniając się do produkcji energii odnawialnej. 

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz idealny sprzęt TechoMaszBud dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy doradzą w wyborze najlepszego gniotownika walcowego do zboża.