Menu
Twój Koszyk

Części zamienne, eksploatacyjne do peleciarek i granulatorów

TMBPolska to wiodący dostawca silników elektrycznych o doskonałej jakości. Współpracujemy z renomowanym Ukraińskim dystrybutorem, aby zapewnić naszym klientom najlepsze rozwiązania w dziedzinie energii elektrycznej. Silniki są starannie dobrane i testowane, aby zapewnić niezawodność i wydajność w ka..
6 290 zł
Bez podatku:7 737 zł
TechnoMaszBud oferuje Państwu system smarowania łożysk w rolkach, który nie wymaga zatrzymywania granulatora. Dzięki temu systemowi nie trzeba w ogóle zatrzymywać granulatora, wystarczy podłączyć smarownicę do specjalnego ruchomego adaptera, a smar zostanie dostarczony do wszystkich łożysk w rolce. ..
1 630 zł
Bez podatku:2 005 zł
W produkcji pelletu opałowych oraz paszowych potrzebujemy matrycy do granulatora. Matryca do granulatora jest nie tylko elementem konstrukcyjnym, ale jest również ważną częścią maszyny która się zużywa w trakcie eksploatacji peleciarki lub granulatora. Matryce do granulatorów zawsze wykonane są z wy..
0 zł
Bez podatku:0 zł
Rolki do granulatorów / peleciarek Prime
Bestseller
 "TechnoMaszBud" produkuje i sprzedaje rolki do Peleciarek / Granulatorów. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości stali stopowej i poddawane obróbce cieplnej. Rodzaje i ceny na rolki do Peleciarki / Granulatora:Rolki do peleciarki / granulatora Prime-150, 4 kW - 780 zł nett..
0 zł
Bez podatku:0 zł
TMBPolska produkuje i sprzedaje wały główne do Peleciarek / Granulatorów. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości stali stopowej i poddawane obróbce cieplnej. Rodzaje i ceny na wały główne do Peleciarki / Granulatora:Wał do peleciarki / granulatora Prime-150, 4 kW - 320 zł netto...
3 000 zł
Bez podatku:3 690 zł
Płaszcze do rolek peleciarki / granulatora
Bestseller
W swoje ofercie zawsze mamy na stanie cześć eksploatacyjne, takie jak okładziny rolek do własnych peleciarekOkładzina rolek Prime-200, 11kW - 720 zł netto / sztukaOkładzina rolek Prime-300, 22 kW (szer. 79mm, śred. 138mm, stary) - 970 zł netto / sztukaOkładzina rolek Prime- 300/400, 22/37 kW (szer. ..
0 zł
Bez podatku:0 zł
Miernik wilgoci wilgotnościomierz Miernik wilgoci wilgotnościomierz
Bestseller
Miernik wilgotności drewna  jest przeznaczony do ekspresowej analizy wilgotności różnych gatunków drewna, zarówno w postaci wiórów, forniru, płyty pilśniowej, płyty wiórowej, MDF w zakresie od 6 do 100%.W standardowym zestawie znajduje się:Jednostka pomiarowa, 1szt.Głowica pomiarowa z kablem, 1..
535 zł
Bez podatku:658 zł
Osłona leja zasypowego oraz tacy wyrzutowej peleciarek serii Prime mają na celu ochronę i zapobieganie wypadkom produkcyjnym przy produkcji pelletu. Chroni przed trafianiem ciał obcych oraz niezamierzonymi działaniami operatora, które mogą doprowadzić do niepożądanych zdarzeń związanych z..
0 zł
Bez podatku:0 zł
Łożyska do granulatorów / peleciarek Prime
Bestseller
TMBPolska sprzedaje komplet łożysk do Peleciarek / Granulatorów. Komplet łożysk do 1 rolki PRIME 200 - 120 złKomplet łożysk do 1 rolki PRIME 300 - 280 złKomplet łożysk do 1 rolki PRIME 400 - 395 zł..
0 zł
Bez podatku:0 zł
Smar do łożysk MANNOL 8029  LC2 4,5kg
Bestseller
MANNOL 8029 LC2 Smar do łożysk 4,5 kg,  9kg lub 18 kg.Smarowanie łożysk to proces stosowany w celu zmniejszenia tarcia oraz zużycia.Peleciarki oraz granulatory zawsze pracują w trudnych warunkach i bardzo się obciążają. Utrzymanie ich w dobrym stanie wymaga zwykle stosowania wysokiej jakości śr..
290 zł
Bez podatku:357 zł
Wyświetlono: 1 do 10 z 10 (1 stron)

Nieodłącznym elementem utrzymania sprawności i wydajności urządzeń przemysłowych są części zamienne i eksploatacyjne. W przypadku peleciarek i granulatorów, bardzo istotnych w procesach przetwarzania i recyklingu surowców, właściwa konserwacja i regularna wymiana komponentów są kluczowe dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania tych maszyn.

Peleciarki i granulatory – działanie

Pellet to rodzaj paliwa odnawialnego, charakteryzujący się niską emisją substancji smolistych podczas spalania. Ma on postać granulatu, który uzyskuje się za pomocą peleciarek i granulatorów. Materiałami wykorzystywanymi do tworzenia pelletu mogą być: słoma, rozdrobnione drewno, trociny, a nawet niektóre rośliny. Ważne, aby surowiec przed przerobieniem został odpowiednio oczyszczony i osuszony.

Działanie peleciarek nie jest skomplikowane. W maszynie umieszcza się surowiec, który zostaje poddany obróbce pod dużym ciśnieniem w wysokiej temperaturze. Na koniec procesu finalny produkt przycinany jest przez specjalne ostrza, nadające pelletowi odpowiedni kształt, jeszcze przed schłodzeniem go. Ze względu na intensywny proces produkcji i częste użytkowanie granulatory podlegają dużemu zużyciu mechanicznemu, dlatego należy je regularnie serwisować, a w razie potrzeby kupować zamienne części eksploatacyjne.

Części eksploatacyjne do granulatorów

Ważne elementy urządzeń, które trzeba regularnie wymieniać, to m.in. rolki, koła pasowe i wały do granulatorów. Inne obszary, w których równie często potrzebne są nowe zamienne części eksploatacyjne do peleciarek, to na przykład:

  • ostrza – noże do cięcia pelletu ulegają stopniowemu zużyciu podczas pracy maszyny i z czasem tracą swoją ostrość, wymiana ostrzy jest niezbędna, aby zapewnić utrzymanie wysokiej jakości produktu;
  • sitka – przez ciągłą eksploatację i tarcie sita podlegają zużyciu, co prowadzi do pogorszenia jakości granulek, zamienne sita są niezbędne, aby zapewnić prawidłowe działanie peleciarki i uzyskanie oczekiwanych parametrów granulek;
  • matryce i łożyska – nowoczesne maszyny są wyposażone w różne łożyska i matryce, które zapewniają ich płynne i precyzyjne działanie, ciągłe obciążenie mechaniczne i wibracje mogą prowadzić do ich zużycia, co z kolei może skutkować awarią maszyny; regularna wymiana tych części jest niezbędna, aby uniknąć przestojów w produkcji i utrzymać wysoką wydajność narzędzia, więc warto pamiętać, aby dbać o łożyska i matryce za pomocą specjalistycznych smarów;
  • uszczelnienie – w granulatorach występują ruchome części eksploatacyjne, potrzebujące odpowiednich uszczelek; podlegają one zużyciu z powodu ekspozycji na wysokie temperatury, tarcie i chemikalia używane w procesie peletyzacji, a uszkodzone uszczelki mogą powodować wycieki oraz straty energii.

Części zamienne do peleciarek

Dostępne w naszym sklepie części zamienne i eksploatacyjne do granulatorów to szeroka kategoria, stanowiąca zbiór różnorodnych elementów niezbędnych do utrzymania maszyn w dobrym stanie. Mają one znaczący wpływ na ich wydajność i trwałość. Dzięki starannie dobranym częściom, peleciarki będą w stanie utrzymać wysoki poziom efektywności oraz jakości produkcji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!