Menu
Twój Koszyk

PRASY DO TŁOCZENIA OLEJU

Maszyna ślimakowa do tłoczenia oleju WT-50 firmy Technomaszbud jest przeznaczona do produkcji oleju przez tłoczenie surowca na zimno. Ta maszyna ma wydajność do 6 litrów na godzinę. Surowcem mogą być: nasiona lnu, nasiona sezamu, nasiona czarnego kminku, nasiona słonecznika, nasiona soi i wiele inny..
5 340 zł
Bez podatku:6 568 zł
Wyświetlono: 1 do 1 z 1 (1 stron)

Prasa do oleju o dużej wydajności

Prasa do oleju przemysłowa to niezawodne i wydajne urządzenie, które sprawdzi się doskonale w branży spożywczej i rolnej, a także będzie użyteczna w gospodarstwie domowym. Proces produkcji odbywa się poprzez tłoczenie surowca na zimno. Nasze urządzenia nadają się do wytwarzania oleju z różnych nasion: sezamu, lnu, słonecznika, soi, czarnego kminku oraz wielu innych roślin oleistych.

Jako doświadczony producent maszyn do tłoczenia oleju gwarantujemy wysoką jakość i funkcjonalność urządzeń. Każda prasa do oleju to sprzęt wytwarzany z wielką precyzją z materiałów i komponentów najlepszego gatunku. Wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych wpływa na użyteczność i niezawodność działania sprzętu.

Zalety prasy do oleju

Nowoczesna prasa do oleju TechnoMaszBud to praktyczne urządzenie o doskonałej wydajności, wynoszącej do 6 l/h. Wyróżnia się silnikiem o dużej mocy 1,5 kW oraz wysokim stopniem wyciskania, wynoszącym nawet do 40% (w przypadku słonecznika). Dzięki temu sprzęt redukuje straty surowca, co przekłada się na znaczne oszczędności finansowe. Model może być wykorzystywany do wszystkich nasion roślin oleistych. Przy produkcji oleju z różnych surowców nie ma zatem potrzeby kupowania kilku dedykowanych urządzeń tłoczących. Rozwiązanie to sprawdzi się też świetnie w przypadku chęci rozszerzenia przez firmę oferty produkcyjnej o oleje z nowych gatunków roślin.

Sprzęt jest łatwy w montażu i wygodny w obsłudze. Dzięki kompaktowym wymiarom nie wymaga dużej powierzchni do pracy, zatem z łatwością zmieści się nawet w mniejszych pomieszczeniach produkcyjnych czy w domowych warunkach. Zastosowanie dobrych gatunkowo komponentów gwarantuje długi okres żywotności wytłaczarki. Prasa do tłoczenia oleju na zimno pozostawia makuch – produkt resztkowy o dużej użyteczności, który można przetworzyć, a następnie podawać rybom, ptakom czy bydłu jako pełnowartościową karmę. Sprzęt pozwala zatem w pełni wykorzystać dany surowiec.

Prasa do oleju tłoczy surowiec na zimno, czyli w najzdrowszy możliwy sposób. Tłoczenie na zimno pozwala zachować wszystkie cenne minerały, kwasy tłuszczowe, witaminy i inne biologiczne składniki aktywne zawarte w oleju. Ponadto powstały w ten sposób produkt wyróżnia się przyjemnym smakiem i aromatem. Jego zaletą jest też długi okres trwałości, znacznie dłuższy niż olejów tłoczonych na gorąco. W przeciwieństwie do nich olej tłoczony na zimno nie nabiera zjełczałego smaku po zepsuciu ani nie mętnieje po długim czasie. Zachowuje swe walory prozdrowotne oraz smakowe.

Prasa do oleju przemysłowa – proces produkcji krok po kroku

Prasa do tłoczenia oleju jest łatwa i wygodna w obsłudze, a sam proces produkcji przebiega sprawnie i szybko. Najpierw nasiona należy wsypać do pojemnego zbiornika, skąd następnie trafiają przez klapkę regulacyjną do ślimaka załadowczego. Ślimak rozdrabnia nasiona, po czym przepycha je przez prasującą komorę, w której powstaje odpowiednie ciśnienie umożliwiające tłoczenie surowca. Powstały w ten sposób olej spływa do spustu poprzez specjalne otwory umieszczone w cylindrze prasującej komory. Dzięki opcji regulacji nakrętki matrycy możliwe jest ustawienie stopnia tłoczenia oleju i dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. Na koniec pozostały makuch wychodzi przez otwór w nakrętce.