Hodowla zwierząt wymaga zaangażowania i cierpliwości, dlatego warto zaopatrywać się w rozwiązania, które poprawiają wydajność i ułatwiają pracę. Należą do nich ekstrudery, dzięki którym produkcja paszy dla owiec (np. kameruńskich) i jagniąt staje się prostsza i ekonomiczniejsza. Jeżeli cenisz sobie efektywność i chcesz, żeby Twoje zwierzęta były w jak najlepszym stanie, z tego tekstu dowiesz się wielu interesujących informacji na temat ich prawidłowego żywienia. Przeczytaj także o nowoczesnym sprzęcie do wytwarzania karmy, w który coraz częściej inwestują hodowcy.

Odpowiednie żywienie owiec podstawą sukcesu Twojego gospodarstwa

Produkując we własnym zakresie odpowiednią paszę dla jagniąt albo owiec czy to kameruńskich, czy innego gatunku, masz pewność, że znajdujące się w niej składniki pochodzą ze sprawdzonego źródła. Wartość odżywcza karmy ma ogromne znaczenie w przypadku tych zwierząt, w związku z czym inwestycja w profesjonalny ekstruder okaże się w perspektywie czasu dochodowym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zadbać o jeszcze lepsze żywienie inwentarza.

Z tego typu urządzeń korzystają dziś przedsiębiorcy zarządzający wielohektarowymi gospodarstwami, jak i właściciele skromnych, przydomowych hodowli prowadzonych głównie na własne potrzeby. Ekstruder do karmy to uniwersalny, szeroko dostępny sprzęt, przy którego użyciu powstaje wysokogatunkowa pasza dla jagniąt, owiec kameruńskich i innych gatunków, a ich żywienie staje się łatwiejsze i efektywniejsze.

Intuicyjna obsługa i proste zasady działania ekstrudera do paszy

Jak działa ekstruder? Pierwszym krokiem jest umieszczenie surowców w części roboczej urządzenia. Na dalszym etapie poddawane są one rozdrabnianiu, dzięki któremu możliwe staje się otrzymanie drobinek odpowiedniej wielkości. Wyprodukowana karma jest spiętrzona, znacznie większa i co najważniejsze – pełna wartości odżywczych. Ekstrudery do paszy dla jagniąt, owiec kameruńskich i innych gwarantują prostotę obsługi i komfort żywienia zwierząt za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Po przetworzeniu przez urządzenie ziarna uzyskują formę, która pozytywnie wpływa na ich przyswajalność. Karma otrzymana w ten sposób łatwiej się trawi i ma lepszy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie zwierząt. Ponadto da się ją przechowywać przez dłuższy czas bez utraty jakości, co również należy uznać za atut w kontekście żywienia.

Podczas produkcji znajdująca się m.in. w ziarnach skrobia rozkładana jest na cukry proste. W procesie wytwarzania paszy dla jagniąt, owiec kameruńskich i innego rodzaju następuje też neutralizacja substancji przeciwodżywczych zawartych w warzywach strączkowych. Pomimo swojej złożoności cała procedura przebiega na tyle szybko, że wszelkie witaminy i aminokwasy w dużym stężeniu utrzymują się w karmie. To bardzo istotne dla prawidłowego żywienia zwierząt.

Nowoczesne i ekonomiczne żywienie owiec

Przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych z wykorzystaniem ekstrudera da się wytwarzać imponujące ilości paszy w krótkim czasie. Jest ona bogata w węglowodany i inne ważne składniki, a jej regularne stosowanie może zwiększyć masę zwierząt i wpłynąć pozytywnie na ich zdrowie oraz jakość pozyskiwanej z nich wełny. Polecamy to rozwiązanie hodowcom idącym z duchem czasu, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo pracy oraz wiedzą, że dobra karma dla jagniąt, owiec kameruńskich i pozostałych rodzajów tych zwierząt to podstawa ich żywienia oraz dobrobytu.

Przyswajalność pasz wytwarzanych w ekstruderze dochodzi aż do 90%. Właściciele gospodarstw coraz częściej nabywają tego typu urządzenia bez względu na wielkość hodowli. Wysokiej klasy sprzęt do produkcji karmy to przyszłościowa inwestycja, która zwróci się po wielokroć. Jeśli więc zależy Ci, aby żywienie jagniąt czy owiec kameruńskich było korzystne zarówno dla nich, jak i dla Ciebie jako hodowcy, zainwestuj w najwyższej jakości wyposażenie od TMB Polska!

Zaawansowane ekstrudery do paszy dla owiec od certyfikowanego producenta

Dostępne w naszej ofercie ekstrudery do paszy z powstają wytrzymałych komponentów i gwarantują wygodną, ekspresową produkcję bardzo dobrej karmy. Mnogość i różnorodność proponowanych urządzeń pozwoli Ci znaleźć model ściśle dostosowany do konkretnego przeznaczenia. W razie potrzeby pomożemy w wyborze ekstrudera idealnego do Twojego gospodarstwa, pokażemy, jak prawidłowo z niego korzystać i zajmiemy się również serwisem. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że warto inwestować w nowoczesne rozwiązania!