Kupowanie gotowych produktów nie zawsze jest tańsze od produkcji własnego pokarmu, a często wiąże się z otrzymaniem niższej jakości mieszanek z gorszymi składnikami. Dlatego, jeśli zależy Ci, żeby pasza dla kur niosek, jak i brojlerów była ekologiczna i pełnowartościowa, wyposaż swoje gospodarstwo w odpowiedni ekstruder. Dzięki temu urządzeniu możesz w szybki i łatwy sposób zapewnić żywienie dla swojej hodowli, a przy tym samemu zadecydować o jego wyższej wartości odżywczej. Sprawdź koniecznie jak wykorzystać to rozwiązanie w swoim gospodarstwie.

Jaka pasza ekologiczna dla kur jest najlepsza?

Samodzielne robienie mieszanek dla zwierząt jest najlepszą metodą na dostosowanie właściwego składu do ich potrzeb. Ekologiczna pasza dla brojlerów i niosek może powstawać na różne, czasem przestarzałe sposoby. Jednak trudno o bardziej efektywne dostarczanie potrzebnych mikro- i makroelementów niż przy pomocy karmy wyprodukowanej w ekstruderze. Nie jest to skomplikowane urządzenie i każdy może z łatwością wykorzystać jego zalety u siebie. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości pokarmu dla kur, zdecydowanie powinieneś zdecydować się właśnie na tę maszynę.

Jak powstaje ekologiczna pasza z ekstrudera?

Proces ekstruzji zachodzi szybko, choć składa się z kilku etapów. Żeby mogła powstać pasza ekologiczna dla kur niosek i brojlerów, trzeba dostosować odpowiedni zestaw ziaren do konkretnych osobników. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że każde zwierzę otrzymuje to, czego potrzebuje do prawidłowego wzrostu lub znoszenia jaj. Następnie wsypuje się daną mieszankę do urządzenia, a ono po chwili wypuszcza z siebie gotowy granulat. W środku przez ten moment zachodzi proces rozdrobnienia, podgrzania i sprasowania zboża oraz pozostałych dodanych elementów.

Pasza ekologiczna dla kur w każdym gospodarstwie

Nie musisz już szukać gotowych ekologicznych pasz dla kur niosek lub brojlerów, ani też mieć wielkiego gospodarstwa, by pozwolić sobie na taki produkt. Ekstrudery od firmy TechnoMaszBud dostępne są w różnych rozmiarach, więc świetnie sprawdzą się przy hodowli na skalę przemysłową, jak i do własnych potrzeb w przydomowym kurniku. Daje Ci to dużą niezależność w komponowaniu mieszanek dla swoich zwierząt. Granulat możesz tworzyć także dla innych gatunków, jak kozy, gęsi, czy indyki, więc będzie to świetna inwestycja o uniwersalnym przeznaczeniu.

Zalety własnej paszy dla brojlerów i niosek

Świadomość tego, co naprawdę podajesz swoim kurom do jedzenia, jest ważna, ponieważ ułatwia zachowanie ekologicznych i zdrowych składników w ich diecie. Dzięki ekstruzji możesz mieć realny wpływ na przyrost masy ciała brojlerów, a także na zwiększenie ilości jaj produkowanych przez nioski. Nie zależy to jedynie od składu paszy, ale też od sposobu, w jaki powstała. Procesy zachodzące w ekstruderze mają między innymi na celu przekształcenie ciężkostrawnych elementów na łatwo przyswajalne węglowodany i aminokwasy.

Pasze ekologiczne o wysokiej wartości odżywczej dla kur

Wspomniana wyżej przemiana ekologicznej paszy dla kur niosek i brojlerów prowadzi do lepszego wchłaniania składników odżywczych. Ma to ogromne znaczenie dla efektywniejszej hodowli. Zwierzęta potrzebują mniejszej ilości jedzenia, by uzyskać potrzebną dla siebie dawkę witamin i minerałów. Sprasowane i odpowiednio spreparowane ziarna są znacznie lepiej przyswajalne niż pod innymi postaciami. Proces ten nie powoduje także spadku poziomu żadnych ważnych elementów.

Pasza bez drobnoustrojów i łatwa do trawienia dla kur

Ekstruzja zakłada chwilowe podgrzanie mieszanki. Tak jak było to już wspomniane, nie powoduje to utraty istotnych składników. Jednak jest konieczne do wyeliminowania wszelkich drobnoustrojów, grzybów i bakterii, które mogłyby się znajdować w ziarnie przeznaczonym na ekologiczną paszę dla brojlerów i niosek. Dzięki temu żadne kury nie będą narażone na choroby, które mogą zostać wywołane przez tych niewidocznych "intruzów". Nie musisz więc martwić się także o tę kwestię, wykorzystując ekstruder w swojej hodowli.

Właściwy rodzaj paszy nie tylko dla brojlerów i niosek

Uniwersalna maszyna do produkcji ekologicznej paszy dla kur niosek i brojlerów przyda się też przy innych gatunkach zwierząt. Dlatego zakup tego sprzętu opłaca się także przy małych i nieukierunkowanych gospodarstwach. Nieskomplikowana obsługa sprzętu pozwala na wykorzystanie go przez każdego, kto chce świadomie karmić swój inwentarz. Zdrowy, pożywny i łatwostrawny granulat to świetna alternatywa dla gotowych mieszanek, które wybiera się bez pewności co do ich składu.

Zapewnij zwierzętom gospodarskim wysokiej jakości paszę ekologiczną

Efektywna hodowla zwierząt wymaga zapewnienia im odpowiednich warunków. Ekologiczne pożywienie dla niosek i brojlerów to podstawa do tego, by uzyskać wysokiej jakości mięso, a także zadowalającą ilość jaj. Żeby świadomie komponować zestawy ziaren dla kur, zobacz mieszalniki do pasz na tmbpolska.pl, które Ci to znacznie ułatwią. Zachęcamy również do wypróbowania produktów z kategorii Ekstrudery do paszy, które pomogą Ci stworzyć pożywny granulat.