Nowoczesny zakład to taki, w którym surowiec jest obrabiany w szybkim tempie, wedle ściśle ustalonych standardów i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wykonując ciężką pracę, warto wspomagać się odpowiednim wyposażeniem, dlatego chcielibyśmy Ci doradzić w kwestii doboru niezbędnych w tartaku maszyn do obróbki drewna. Dowiedz się, co poza rębakiem i rozdrabniaczem (rozdrabniarką) do gałęzi jest jeszcze potrzebne.

Grunt to sprawne rozdrabniacze do drewna i gałęzi

Pierwszym etapem obróbki jest dokładne, mechaniczne sortowanie materiału. Działanie to ma na celu podzielenie go na mniejsze kawałki o różnorodnych wymiarach. Zarówno w dużych fabrykach świadczących usługi na masową skalę, jak i w mniejszych tartakach używa się do tego specjalistycznych maszyn, jakimi są rozdrabniarki do gałęzi. Nowoczesny, zaawansowany technologicznie rozdrabniacz spisuje się bardzo dobrze w czasie intensywnej pracy. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań drewno płynnie i szybko przechodzi proces rozdrabniania.

Kora, która została oddzielona od drewna, ląduje w specjalistycznym bębnie z sitem. Umożliwia ono podzielenie jej na osobne frakcje o odmiennym przeznaczeniu. Po procesie korowania surowiec zostaje umieszczony w maszynie zwanej przenośnikiem poprzecznym. Zanim surowiec trafi do hali tartaku i pod rębak, zostaje poddany skanowaniu. Uzyskuje się dzięki temu szczegółowe informacje, dotyczące m.in. masy, długości oraz średnicy poddawanych obróbce kłód i gałęzi. Za pomocą oprogramowania komputerowego ustala się sposób cięcia materiału, tak aby otrzymać możliwie najlepszą jakość.

Kawałkowanie i dzielenie drewna

Jeżeli planujesz otworzenie bądź rozwój istniejącego już tartaku, konieczny będzie również zakup nowoczesnych maszyn – rozdrabniarek (rozdrabniaczy) do gałęzi i rębaków. Dzielenie na mniejsze kawałki sprawia, że transport staje się dużo bardziej ekonomiczny, a przechowywanie o wiele wygodniejsze. Zaawansowane urządzenia do kawałkowania są wyposażone w wiele funkcji, które umożliwiają pracę z różnymi gatunkami surowca. Przed trafieniem do magazynu drewnu zostają nadane wymagane kształty. Przepuszczone przez wysokiej klasy maszyny takie jak rębak i rozdrabniacz (rozdrabniarka) do gałęzi, o wiele lepiej zachowuje się na dalszych etapach obróbki.

Rębaki do drewna i obróbki gałęzi

W związku z tym, że w trakcie całego procesu produkcji, który odbywa się w tartaku, każdy fragment surowca powinien być wykorzystany, wszystkie odpady odkładane są w wydzielonym miejscu. W późniejszym czasie tworzy się z nich np. materiały do produkcji uszczelnień, opał bądź papier. Procedura ta wymaga zastosowania profesjonalnych maszyn – rębaków do drewna i obróbki gałęzi.

Silnik urządzenia napędza tarczę tnącą, która może dzielić materiał na niezwykle drobne elementy. Zastosowanie takiego urządzenia umożliwia przetwarzanie znacznych ilości surowca w imponująco krótkim czasie. Zapomnij o ręcznych metodach i zainwestuj w rębak, rozdrabniacz (rozdrabniarkę) do obróbki drewna oraz gałęzi i inne maszyny oferowane właścicielom profesjonalnych tartaków!

Maszyny do tartaku od rodzimego producenta z wieloletnim doświadczeniem

Wśród wyposażenia dostępnego w naszym sklepie znajdziesz różnorodne urządzenia dostosowane do potrzeb dużych międzynarodowych przedsiębiorców oraz właścicieli gospodarstw i niewielkich firm działających wyłącznie na terenie kraju. Maszyny do tartaku od sprawdzonego producenta gwarantują obróbkę drewna i gałęzi na najwyższym poziomie. Zamawiając rębak, rozdrabniacz (rozdrabniarkę) bądź inny sprzęt od TechnoMaszBud, masz pewność, że trafią do Ciebie innowacyjne i sprawdzone urządzenia wykonane z najwyższej klasy materiałów i komponentów.

Specjaliści sprawujący kontrolę nad maszynami oraz częściami wychodzącymi z naszej fabryki dokładają wszelkich starań, abyśmy mogli zagwarantować Ci w pełni bezpieczny zakup. Dokładna charakterystyka każdego widocznego na stronie rębaka, rozdrabniarki (rozdrabniacza) i innych sprzętów do tartaku przeznaczonych do obróbki drewna i gałęzi została podana w jego opisie. Produkujemy wydajne wyposażenie nadające się m.in. do kawałkowania, ze stopniowaniem granulacji, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Trwałe i precyzyjne w działaniu maszyny do tartaku

Możesz liczyć na naszą pomoc na każdym etapie współpracy, włącznie z montażem i serwisem. W razie jakichkolwiek wątpliwości udzielimy Ci wszelkich odpowiedzi i doradzimy, na jaki model rębaka, rozdrabniacza (rozdrabniarki) do tartaku bądź innej maszyny do obróbki drewna i gałęzi warto się zdecydować. W razie potrzeby możesz zgłosić się do naszej firmy w sprawie naprawy sprzętu zakupionego w naszym sklepie internetowym. W niektórych przypadkach realizujemy także specjalne zamówienia indywidualne.

Wyposaż tartak u sprawdzonego dostawcy

Zdajemy sobie sprawę z obciążeń, jakim poddawane są maszyny pracujące w tartaku, dlatego wszystkie proponowane przez naszą firmę rębaki do obróbki drewna i gałęzi, rozdrabniacze (rozdrabniarki) i pozostałe urządzenia powstają z naciskiem na wytrzymałość oraz precyzję działania. Zapraszamy do składania zamówień każdego, kto jest zainteresowany profesjonalnym wyposażeniem zakładu.