Uzyskanie drobnego materiału o ściśle ustalonej strukturze wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Za takie wyposażenie można uznać młyn bijakowy do obróbki wiórów, trocin i zrębki. To urządzenie, które w krótkim czasie przetworzy znaczne ilości różnego rodzaju surowców drewnianych. Gdzie znajduje zastosowanie? Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu i dokładniej omówmy jego działanie oraz przeznaczenie.

Uzyskaj frakcję dostosowaną do Twoich potrzeb dzięki młynowi bijakowemu

Produkty pochodzenia drzewnego oraz materiały gromadzone w gospodarstwach rolnych, do których można zaliczyć m.in. siano, słomę czy trociny – istnieje szeroka grupa odpadów pochodzenia naturalnego, które da się poddać rozdrobnieniu przy użyciu młynów bijakowych do zrębki.

Aspekty takie jak rozmiar urządzenia oraz moc zastosowanego silnika wpływają na to, jak dużo surowca dana maszyna jest w stanie rozdrobnić w ustalonym czasie. Stosując tego typu sprzęt, można uzyskać najwyższej jakości trociny bądź śrutę, które posłużą w dalszej kolejności m.in. do produkcji różnych elementów z drewna czy brykietu. Gdzie i w jaki jeszcze sposób wykorzystuje się młyn bijakowy?

Rozdrabnianie surowców drewnianych z zastosowaniem nowoczesnych technologii

W zależności od tego, jakie sito zostanie zastosowane w urządzeniu, uzyskuje się wymaganą wielkość frakcji. Trzeba pamiętać o uprzednim dostosowaniu materiału, który planuje się rozdrobnić, tak aby zmieścił się on do leja młyna bijakowego przeznaczonego do zrębki, trocin, wiórów i innych surowców. Maszyny tego typu są projektowane z myślą o rozdrabnianiu różnej wielkości elementów. Co niezwykle istotne w przypadku omawianego sprzętu, uzyskany surowiec ma regularną, powtarzalną strukturę.

Nowoczesne, wysokiej jakości młyny bijakowe skonstruowane są tak, aby zapewnić jak najskuteczniejszą redukcję pyłów powstających w trakcie produkcji drewna, trocin czy zrębki. To ważne z punktu widzenia BHP, jednak nie zmienia faktu, że podczas korzystania z maszyn rozdrabniających zawsze należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Mocny silnik zapewnia wysoką wydajność

Jeżeli masz do czynienia z branżą zajmującą się przetwórstwem na dużą skalę (np. produkcją pelletu), wiesz, jak istotne jest uzyskanie jak największej ilości gotowego materiału w jak najkrótszym czasie. Firmy, którym zależy na wydajnej produkcji, powinny zaopatrywać się w młyny bijakowe do zrębki, wiórów i trocin z silnikiem o mocy optymalnej 22 - 30 kW.

Po podłączeniu do źródła zasilania można wprawić w ruch obrotowy wirnik znajdujący się w obudowie urządzenia. Sprawia to, że sprzęt rozdrabnia wrzucany do wnętrza surowiec, uderzając o niego z dużą siłą. Fragmenty, które uzyskają wymaganą wielkość, zostają wypychane do zewnętrznej strony młyna bijakowego. W ten sposób da się poddawać obróbce trociny, zrębki, zboże, biomasę, odpady przemysłowe i wiele innych surowców. Jeżeli rozważasz inwestycję w tego typu maszynę, wybierz model o parametrach idealnie nadających się do rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności.

Młyny bijakowe dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych

Urządzenia do rozdrabniania wyposażone w wirnik dają użytkownikowi pełną kontrolę nad prędkością obrotów przy opcjonalnym zamontowaniu falownika. Są zbudowane z wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów i mogą sprawnie funkcjonować przez długi czas. Zarówno duże, jak i te nieco mniejsze młyny bijakowe do zrębki i trocin są kompatybilne z wieloma innymi urządzeniami, w związku z czym możliwa jest częściowa czy nawet pełna automatyzacja pracy.

Maszyny do rozdrabniania, które produkujemy od wielu lat, powstały z myślą o fachowcach poszukujących solidnego wyposażenia do obróbki w konkurencyjnych cenach. Dzięki temu masz pewność, że zamawiasz w pełni sprawny młyn bijakowy do zrębki i trocin.

Zaawansowane młyny bijakowe w konkurencyjnych cenach od TMB Polska

Produkowane przez naszą firmę urządzenia spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa. Wyposażenie wychodzące z naszej fabryki przeznaczone jest do długotrwałego użytku i może działać samodzielnie bądź stanowić część bardziej złożonych linii produkcyjnych.

Proponujemy masywne młyny bijakowe do wiórów, zrębki i trocin przystosowane do obróbki znacznej ilości surowca oraz warianty powstałe dla niewielkich gospodarstw. Jeżeli nie masz pewności, czy dany sprzęt spełni Twoje oczekiwania, zapraszamy serdecznie do kontaktu. Specjaliści z TechnoMaszBud udzielą Ci dokładnych odpowiedzi na pytania związane z urządzeniami znajdującymi się w tej kategorii. Zainteresowani klienci mogą również liczyć na fachowe porady naszych ekspertów.

Rozwój jest dla nas priorytetem, dlatego oprócz produkcji i dystrybucji młynów bijakowych do zrębki i trocin oferujemy także innego typu nowoczesne maszyny rozdrabniające, które spełniają najwyższe standardy jakościowe. Polecamy ponadto nasze usługi związane z serwisowaniem oraz możliwość zakupu części wymiennych w atrakcyjnych cenach.