Maszyna do rozdrabniania gałęzi jest niezwykle przydatna nie tylko w przedsiębiorstwach powiązanych z gospodarką drzewną, ale też dużych prywatnych ogrodach. Dzięki niej można łatwo utrzymać porządek na własnym terenie oraz przygotować gałęzie do dalszej obróbki bądź bezpośredniego wykorzystania. A konkretnie jaki rozdrabniacz do gałęzi będzie dobrym wyborem? Na rynku można znaleźć kilka poważnie różniących się od siebie modeli. Należy więc dobrze się im przyjrzeć, aby dokonać trafnego zakupu.

 

Mechanizm tnący – jaki rozdrabniacz do gałęzi frezowy czy nożowy?

Podstawowym rozróżnieniem pomiędzy modelami jest ich mechanizm tnący. Dzieli się on na nożowy oraz frezowy. Pierwszy z nich jest bardzo popularny ze względu na cenę oraz prostotę obsługi. Dzięki temu doskonale się sprawdza w ogrodach, a także w wielu przedsiębiorstwach.

Jaki rębak kupić w przypadku gałęzi o niewielkich wymiarach i cienkich? Najlepiej wybrać standardowy, nożowy model. Przyda się także do bylin oraz sztywnych pędów. Z kolei maszyna z napędem ślimakowym jest niezastąpiona, gdy cięciu należy poddać duże i twarde konary. Znacznie wyższa wydajność ma wówczas ogromne znacznie. Poza tym nie różni się zbyt mocno w obsłudze.

Frezowe rozdrabniacze do drewna mają inną konstrukcję. Dzięki niej są w stanie osiągnąć nieporównywalnie większą wydajność. Co więcej, działają całkowicie automatycznie. Nie trzeba więc ręcznie wkładać gałęzi do środka. Maszyna sama zasysa je i rozdrabnia. Jak łatwo się domyślić, może w ten sposób przerobić znacznie więcej gałęzi czy konarów w porównaniu do rozdrabniarek nożowych. Rozdrabniacze frezowe polecane są przedsiębiorstwom, które potrzebują profesjonalnych i bardzo wydajnych rozwiązań.

Oba modele są więc niezwykle przydatne. Ale jaki rozdrabniacz do gałęzi frezowy czy nożowy jest lepszy? Na to pytanie można odpowiedzieć jedynie kierując się własnymi potrzebami. Jeśli ma się względnie niewiele gałęzi o małych wymiarach, standardowy model nożowy w zupełności wystarczy. Jaki rębak do gałęzi kupić, gdy drewna jest znacznie więcej? Oczywiście frezowy.

 

Jaki rębak do gałęzi – spalinowy czy elektryczny?

Warto przyjrzeć się jeszcze źródłom zasilania urządzeń. Ma on bowiem ogromne znaczenie dla sposobu ich eksploatacji. Spalinowy czy elektryczny rozdrabniacz do gałęzi. Jaki wybrać? Odpowiedź również zależy od potrzeb.

Tak więc maszyna zasilana prądem elektrycznym w odróżnieniu od spalinowej może zostać uruchomiona wewnątrz pomieszczenia gospodarczego. Nie emituje podczas pracy żadnych szkodliwych substancji, zatruwających środowisko naturalne, co jest istotną zaletą. Ponadto jest bardzo lekka, więc jej transport czy przestawianie nie powinny sprawić żadnego problemu. Do tych zalet dochodzi jeszcze bardzo ciche funkcjonowanie, które z pewnością nie będzie przeszkadzać sąsiadom. Urządzenie szybko poradzi sobie przy tym z gałęziami, usprawniając naszą pracę. To odpowiada na pytanie, jaki rębak do gałęzi będzie odpowiedzią na potrzeby większości.

To wszystko, co powinno się wiedzieć na ten temat. Poradnik z pewnością pomoże wybrać odpowiedni rozdrabniacz do gałęzi. Jaki model lub producent sprawdzi się jednak najlepiej? Polecamy nasze produkty. Podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego z przyjemnością wybrać konkretne rozwiązanie dla danej firmy.